Slovenija 1.6.2022 9:19

Mladi violinistki Patriciji Avšič glavna nagrada tekmovanja v Rusiji

Omsk/Logatec, 1. junija - Mlada violinistka Patricija Avšič je na nedavno končanem mednarodnem violinskem tekmovanju Jankelevič v ruskem mestu Omsk osvojila prvo mesto v svoji starostni kategoriji od 9 do 15 let, žirija pa ji je podelila tudi veliko nagrado (grand prix) tekmovanja.

Nemčija, Frankfurt. Glasbila, violina. Foto: Xinhua/STA Arhiv STA.

Nemčija, Frankfurt.
Glasbila, violina.
Arhiv STA.

Tekmovanje je v dveh starostnih kategorijah potekalo med 24. in 31. majem v spletni obliki. 13-letna Patricija Avšič se je na predtekmovanju uvrstila med 20 najboljših violinistov, nadaljevala v prvo etapo, kjer je bila izbrana med šest finalistov, nato pa je osvojila prvo mesto pred violinistko iz Argentine in tretjeuvrščenim violinistom iz Rusije.

Ob zaključku ji je mednarodna žirija podelila še veliko nagrado tekmovanja, so sporočili iz logaške glasbene šole. Ob tem je dobila povabilo, da kot solistka 1. oktobra nastopi s simfoničnim orkestrom Moskovski virtuozi na mednarodni dan glasbe v Moskvi.